Jest zabiegiem odbywającym się bez ingerencji skalpela. Zabieg uważany jest nie tylko za bezpieczny , ale i niezwykle skuteczny. Polega na zastosowaniu nieinwazyjnych fal ultradźwiękowych do usunięcia nadmiaru komórek tłuszczowych. Jest to efektywna metoda pozwalająca na wyszczuplenie i wymodelowanie sylwetki. W poszczególnych partiach ciała błony komórek tłuszczowych poddawane są procesowi niszczenia, co nie powoduje jednak jakichkolwiek uszkodzeń w obrębie tkanki łącznej, naczyń krwionośnych, czy nerwów.
W trakcie zabiegu liposukcji ultradźwiękowej następuje przerwanie błony komórek tłuszczowych, co skutkuje przedostaniem się tłuszczów do przestrzeni międzykomórkowej. Stamtąd przenoszone są wraz z płynami układów limfatycznego i krwionośnego wprost do wątroby. Organ traktuje dostarczone tłuszcze podobnie jak te pochodzące z pokarmu. Wskutek procesów przemiany materii zostają one rozłożone i wydalone z organizmu. Zabieg umożliwia uszczuplenie pokładów tkanki tłuszczowej tam, gdzie jest to niewykonalne sposobami klasycznymi. Jednak należy pamiętać, że liposukcja kawitacyjna nie jest jedną z metod leczenia nadwagi, a zabiegiem kosmetycznym, który ma na celu ukształtowanie upragnionej sylwetki.
Korzyści:
- następuje wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała i poprawa elastyczności oraz ujędrnienia skóry.
- Dzięki poprawie metabolizmu i przemiany materii kawitacja ultradźwiękowa pomaga również likwidować oznaki cellulitu.
Przeciwwskazania:
- niewydolność wątroby,
- niewydolność serca oraz przewlekłe nadciśnienie tętnicze,
- niewydolność krążenia,
- wszczepiony rozrusznik serca lub sztuczna zastawka,
- posiadanie metalowych implantów w okolicy poddawanej zabiegowi,
- nowotwory oraz stany po usunięciu zmian nowotworowych,
- wirusowe lub bakteryjne schorzenia skórne,
- ciąża i karmienie piersią,
- zakrzepowe zapalenie żył,
- cukrzyca,
- padaczka,
- osteoporoza