Oxybrazja

    960 960 VITALIA Studio Suchy Las

    OXYBRAZJA TO RODZAJ PEELINGU MECHANICZNEGO „NA MOKRO”, GDZIE CZYNNIKIEM ZŁUSZCZAJĄCYM JEST STRUMIEŃ ROZPROSZONYCH KROPELEK SOLI FIZJOLOGICZNEJ I TLENU, EMITOWANY POD CIŚNIENIEM PRZEZ URZĄDZENIE.

    Sól fizjologiczna to sterylny roztwór chlorku sodu w wodzie (0,9%) o stężeniu identycznym ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie ludzkim. Jest substancją neutralną dla organizmu i nie alergizuje. W zabiegu oxybrazji daje efekty nawilżenia, zmiękczenia i wygładzenia skóry. Drugą substancją jest tlen o właściwościach dezynfekcyjnych.

    Komu dedykowany jest zabieg?
    Trzeba przyznać, że zabieg oxybrazji zasługuje na laur zwycięstwa pod względem bezpieczeństwa i higieny wśród peelingów. Jest to metoda złuszczania naskórka dostępna dla każdego. Już po pierwszym zabiegu skóra wygląda zdrowo. Możliwe jest przeprowadzenie zabiegu nawet u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej, gdyż chłód soli fizjologicznej koi oraz łagodzi podrażnienia. Przeciwwskazaniem nie jest ani ciąża ani okres karmienia.

    Zabieg ten jest szczególnie polecany w przypadku cery tłustej, łojotokowej i mieszanej, jako zabieg efektywnie jak również dogłębnie oczyszczający. Bez obaw oxybrazję można zastosować w trądziku pospolitym, który jest dyskwalifikacją w innych zabiegach złuszczania. W trądziku zaskórnikowym jest nieocenioną metodą opróżniania zatkanych ujść gruczołów łojowych, przy czym najlepsze rezultaty uzyskuje się u osób z rozszerzonymi porami.

    Oxybrazja jest skuteczną bronią do walki z wszelkimi objawami nadmiernego rogowacenia, skórą suchą, odwodnioną i łuszczącą się, czy nawet łupieżem. Wykonanie serii zabiegów sprzyja także redukcji blizn potrądzikowych, wygładza i wyrównuje naskórek.

    Peeling przy pomocy oxybrazji wykorzystuje się w zabiegach odmładzających, redukcji objawów fotostarzenia oraz w rozjaśnianiu przebarwień i poprawy kolorytu „cery palacza”. Z powodzeniem potencjał oxybrazji znajduje zastosowanie w terapiach zabiegów łączonych np. z kwasami, bądź stanowi preludium innych zabiegów pielęgnacyjnych, przez co poprawia efektywność tych zabiegów. Pomocniczo można stosować oxybrazję w terapiach antycellulitowych, do likwidacji obrzęków i zmiękczenia blizn.

    Przeciwwskazania
    Oxybrazja nie jest zabiegiem inwazyjnym. Jednak tak jak każda ingerencja kosmetyczna, obarczona jest, co prawda minimalnym, ale jednak ryzykiem objawów niepożądanych. Należą do nich m.in.: przeziębienie, infekcje wirusowe zapalenie zatok, ucha, podrażnienie skóry, uszkodzenia naskórka, ropne stany zapalne skóry, opryszczka, grzybica skóry a także stany nowotworowe. Zabiegu nie powinno się wykonywać na świeżo opalonej czy podrażnionej przez promienie UV skórze (np.solarium).

    Nie zaleca się oxybrazji osobom, które przeszły atak serca, z wysokim ciśnieniem i diabetyków oraz tych których skórę poddano leczeniu laserem w przeciągu ostatnich 6 miesięcy, bądź są świeżo po operacji chirurgicznej.

    Efekty zabiegu
    Zaraz po zabiegu skóra jest widocznie wygładzona, rozjaśniona, odświeżona i napięta. Drobne zmarszczki znikają, a skóra jest aksamitna w dotyku. Efekty te są wynikiem dogłębnego oczyszczenia skóry oraz usunięcia zalegających warstw rogowych. Zabieg skutecznie redukuje nadmierne rogowacenie, pozostawiając skórę gładką i jednolitą. Wpływa też na fakturę niwelując zaskórniki i zwężając pory.